Future Collars wchodzi na czeski i słowacki rynek

Szkoła programowania i kompetencji cyfrowych online wprowadza swoją ofertę edukacyjną do Czech i Słowacji, czyli krajów, które są dynamicznie rozwijającymi się hubami technologicznymi.

Za pomocą autorskiej platformy, Future Collars uczy programowania i kompetencji cyfrowych, specjalizując się w reskillingu i upskillingu pracowników. W swojej ofercie ma kursy online zapewniające praktyczne umiejętności z zakresu programowania i testowania oprogramowania.

Od czerwca br. Czesi i Słowacy mają możliwość skorzystania z kursów online Future Collars, podczas których mogą na żywo zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności mające wspomóc ich rozwój zawodowy.

Bootcampy są skierowane do osób początkujących oraz osób, które już się znajdują na ścieżce IT. Oferta szkoły obejmuje wsparcie informacyjne, doradcze, warsztaty grupowe, wsparcie w procesie rekrutacji w języku angielskim oraz specjalistyczny test predyspozycji  IT Talent Profile. Na kursach są również poruszane tematy sztucznej inteligencji, co umożliwi uczestnikom zdobycie umiejętności związanych z trendującym AI.

„Czeska i słowacka scena technologiczna jest zdominowana przez rozwój aplikacji mobilnych, rozwiązań e-commerce, fintechu i sztucznej inteligencji, co świadczy o jej dynamicznym rozwoju oraz przewiduje ogromne zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych specjalistów IT. Wzrost liczby startupów, firm IT oraz centrów rozwoju oprogramowania otwiera nowe możliwości zatrudnienia dla specjalistów IT. Oferowany przez nas reskilling i upskilling stanowią kluczową odpowiedź na problemy z dostępem do specjalistów IT i pomaga firmom i pracownikom osiągnąć większy potencjał. Dlatego jesteśmy dumni, że możemy odegrać znaczącą rolę w podnoszeniu kompetencji oraz przebranżowieniu pracowników na czeskim i słowackim rynku. Dodatkowo, specjaliści pracujący na czeskim rynku IT są najlepiej wynagradzani w Europie Środkowo-Wschodniej, co jeszcze bardziej czyni korzystanie z kursów Future Collars atrakcyjnym dla osób, które chcą się przebranżowić i zdobyć pracę w branży IT” – powiedziała Beata Jarosz, CEO Future Collars.

Microsoft, IBM, Oracle, SAP, Red Hat, Honeywell, Siemens, Cisco, Accenture, Deloitte to firmy technologiczne, które mają swoje siedziby lub przedstawicielstwa w Czechach. Ich obecność potwierdza rosnącą atrakcyjność czeskiego rynku dla sektora technologicznego. Przy stale rosnących liczbach firm IT, centrów rozwoju oprogramowania czy startupów, wzrasta zapotrzebowanie zatrudnienia specjalistów IT, których obecnie na rynku brakuje.

„Wprowadzenie naszych kursów na rynek czeski pozwoli nam nie tylko sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na specjalistów IT, ale również zapewnić wysoką jakość szkoleń, które pomogą uczestnikom zdobyć konkurencyjne umiejętności i rozwinąć swoje kariery w branży IT. Dodatkowo, nasze kursy zostały wzbogacone o elementy sztucznej inteligencji (AI), co pozwala uczestnikom na zdobycie nie tylko podstawowej wiedzy z zakresu programowania, ale również umiejętności związanych z AI, które są coraz bardziej poszukiwane na rynku pracy” – skomentowała Joanna Pruszyńska-Witkowska.

Słowacja przeżywa czynny wzrost sektora technologicznego i podobnie jak w Czechach swoje siedziby i przedstawicielstwa mają duże firmy technologiczne (IBM, Dell, AT&T, Accenture, Infosys, Siemens, SAP, Microsoft).

„Wiemy, że wraz z rozwojem słowackiego sektora technologicznego, zapotrzebowanie na specjalistów IT o różnych umiejętnościach jest ogromne. Oferując Słowakom kursy programistyczne, umożliwiamy im zdobycie praktycznych umiejętności i wiedzy potrzebnej na rynku pracy. Kursanci, którzy ukończą nasze kursy będą dobrze przygotowani do podjęcia pracy w branży IT i zaspokajają rosnące zapotrzebowanie na specjalistów – twierdzi Beata Jarosz.