Konsorcjum z BNP Paribas udzieliło grupie Iglotex kredytu SLL o warrtości ponad 300 mln zł

Warszawa, 29.06.2023 (ISBnews) – Bank BNP Paribas w ramach konsorcjum udzielił ponad 300 mln zł kredytu w formule Sustainability-Linked Loan grupie Iglotex, podał bank. Nowe środki pozwolą Igloteksowi sfinansować zmiany właścicielskie oraz wesprą realizację nowych inwestycji.

“Cieszy nas rosnąca popularność finansowania w formule SLL wśród polskich przedsiębiorstw. Realizując finansowanie powiązane ze spełnieniem konkretnych celów ESG wspieramy ambitne podejście do zarządzania zrównoważonym rozwojem przez naszych Klientów. Wynika to z naszych wartości oraz z jednego z kluczowych celów strategii GObeyond, by być liderem zrównoważonego finansowania. Transakcja SLL Grupy Iglotex jest pierwszą wśród producentów żywności i może stanowić przykład dla przedstawicieli branży w Polsce i w regionie” – powiedziała wiceprezeska NP Paribas odpowiedzialna za Obszar Bankowości MŚP i Korporacyjnej Agnieszka Wolska, cytowana w komunikacie.

W ramach konsorcjum bank pełni rolę koordynatora ds. zrównoważonego rozwoju oraz agenta zabezpieczeń. Oznacza to, że to właśnie na Banku BNP Paribas spoczywała odpowiedzialność za wsparcie Klienta przy doborze wskaźników do oceny postępów w realizacji zrównoważonej transformacji oraz zapewnienie zgodności z najlepszymi praktykami rynkowymi, podano.

W przypadku Igloteksu cele ESG dotyczą redukcji marnowania żywności w produkcji i dystrybucji, poprawy bezpieczeństwa pracowników oraz włączenia kryteriów ESG w polityki zakupowe. Postępy w tych zakresach będą weryfikowane corocznie w latach 2023-2025. Istnieje również opcja wyznaczenia celów na kolejne lata, podano również.

Grupa Iglotex to zintegrowana spożywcza grupa dystrybucyjno–produkcyjna założona w 1983 r. Grupa oferuje marki konsumenckie, np. Proste Historie, Bistro Pizza czy Pizza Passionata, marki dedykowane dla gastronomii oraz marki prywatne (tzw. private labels) dla krajowych i międzynarodowych sieci handlowych.

BNP Paribas Bank Polska jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 151,5 mld zł na koniec 2022 r.

(ISBnews)