Better Energy pozyskał 65 mln euro pożyczki na farmy PV w Polsce

Warszawa, 29.06.2023 (ISBnews) – Better Energy pozyskał 65 mln euro pożyczki od AP Pension – jednego z największych duńskich funduszy emerytalnych, podała spółka. Środki z pożyczki posłużą do sfinansowania budowy oraz utrzymania portfela pięciu farm fotowoltaicznych (Polanów, Postomino, Nidzica, Helenowo, Krapkowice) o łącznej mocy 237 MW.

Większość z tych lokalizacji została już przyłączona do sieci.

“Dzięki tej umowie kredytowej mamy bezpośredni wpływ na przyśpieszenie zielonej transformacji w Polsce. AP Pension oraz wszyscy nasi członkowie mogą być dumni ze współpracy z Better Energy, ponieważ dzięki niej nastąpi wzrost krajowej podaży energii z odnawialnych źródeł” – powiedziała dyrektor ds. inwestycji alternatywnych w AP Pension Helle Ærendahl Heldbo, cytowana w komunikacie.

Better Energy posiada umowy zakupu energii (PPA) z dużymi rynkowymi graczami – w tym Toms Group i Faerch Group – na dostawy energii z farm fotowoltaicznych dla ich zakładów w Polsce.

“Obiecujące jest to, że duńskie fundusze emerytalne ściśle współpracują na rzecz projektów z obszaru energii odnawialnej oraz inwestują w działania, które pomogą zwiększyć poziom wytwarzania i dostaw zielonej energii elektrycznej w Europie” – dodał  wiceprezes wykonawczy ds. inwestycji w Better Energy Christoffer Larsen.

Better Energy jest liderem w wytwarzaniu zielonej energii oraz jednym z najszybciej rozwijających się producentów energii odnawialnej w Europie Północnej. Powstała w 2012 r. w Danii spółka rozwija, finansuje, buduje i obsługuje duże farmy fotowoltaiczne oraz sprzedaje energię odnawialną, którą wytwarza. Obecnie Better Energy prowadzi działalność w Polsce, Danii, Szwecji i Finlandii.

(ISBnews)