ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
czwartek, 25 czerwca, 2026
ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
Strona główna HANDEL Carlsberg zapłaci 50 mln euro

Carlsberg zapłaci 50 mln euro

Duński browar Carlsberg zapłaci w ramach ugody niemieckim władzom 50 mln euro. Ma to zakończyć śledztwo w sprawie o rzekome utworzenie kartelu.

Co prawda duński browar stwierdził, że w toku 10-letniego śledztwa obalono wszystkie te zarzuty, ale zdecydował się nie ciągnąć sprawy dalej i zaaprobować ugodę z niemieckimi organami antymonopolowymi, tak by skoncentrować się na podstawowej działalności którą jest warzenie piwa.

„Potwierdzamy, że Carlsberg Deutschland Holding osiągnął ugodę w tej sprawie, która trwa od 11 lat i wymaga ogromnej ilości czasu i środków finansowych. Nadal zdecydowanie nie zgadzamy się z zarzutami i utrzymujemy naszą niewinność, ale podjęliśmy tę decyzję, aby móc ponownie w pełni skupić się na przyszłości Carlsberg Deutschland Holding” – stwierdziła w oświadczeniu dla mediów Tanja Frederiksen kierująca biurem komunikacji Carlsberga.

Sprawa miała miejsce 2 maja br. w Wyższym Sądzie Krajowym w Düsseldorfie i tam ostatecznie zdecydowano o ugodzie między stronami.