CTP zacznie budowę CTPark Gdańsk Port o pow. 119 tys. m2 w I kw.

Warszawa, 28.03.2023 (ISBnews) – CTP rozpocznie w I kw. br. budowę parku przemysłowo-logistycznego CTPark Gdańsk Port oferując najemcom dwa budynki o łącznej powierzchni prawie 119 000 m2. Oddanie do użytkowania pierwszej fazy projektu zaplanowano na IV kw. 2023 r., podała spółka.

“Polska jest jednym z kluczowych rynków w rozwoju portfela Grupy CTP. Stawiamy tu na strategiczne lokalizacje, które odpowiadają na potrzeby branży logistycznej i przemysłu lekkiego oraz niedobór powierzchni magazynowej. Naturalnym krokiem dla naszego biznesu była więc ekspansja na północ kraju i decyzja o realizacji kompleksu w sąsiedztwie największego terminalu kontenerowego na Morzu Bałtyckim. W ramach CTPark Gdańsk Port wybudujemy dwa obiekty o powierzchniach najmu blisko 81 400 m2 i 37 500 m2” – powiedział CFO w CTP Polska Bogi Gabrovic, cytowany w komunikacie. 

To pierwszy w Polsce projekt firmy bez udziału lokalnego generalnego wykonawcy – za budowę kompleksu będzie odpowiadać Grupa CTP, podkreślono.

“Ten model operacyjny sprawdził się już na naszych rozwiniętych rynkach. Pozwala wykorzystać przewagi wynikające ze skali działania Grupy CTP i przełożyć je na korzyści – zachować większą kontrolę nad jakością oraz postępem wykonanych prac. Ponadto pakietowanie robót budowlanych bezpośrednio do ich wykonawców wpływa na elastyczność całego procesu i docelowo prowadzi do obniżenia kosztów budowy” – wyjaśnił country construction director i COO w CTP Polska Piotr Flugel.

Działka, na której rozpoczyna się budowa nowego parku przemysłowo-logistycznego znajduje się na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego oraz nieopodal jedynego terminalu głębokowodnego w rejonie Morza Bałtyckiego – Baltic Hub (DCT), do którego bezpośrednio zawijają statki z Dalekiego Wschodu. Spółka podkreśliła, że usytuowanie kompleksu jest kluczowe także z uwagi na bezpośrednie połączenie pomiędzy Portem Gdańsk, a stacją kolejową Gdańsk Port Północny o rozbudowanym układzie torowym, a wysoka dostępność linii komunikacyjnych to szczególnie ważny aspekt dla firm prowadzących działalność transgraniczną z krajami skandynawskimi oraz bałtyckimi.

(ISBnews)