Bank Pekao współorganizuje emisję zielonych obligacji Ghelamco

Bank Pekao jest współorganizatorem i dealerem emisji 3-letnich zielonych obligacji spółki Ghelamco Invest o wartości 180 mln zł. Emisja jest kierowana do inwestorów instytucjonalnych w ramach Zielonego Programu Emisji Obligacji Spółki.

Wpływy z emisji zielonych obligacji trafią wyłącznie na przedsięwzięcia przyjazne dla środowiska, w tym budynki neutralne energetycznie czy odnawialne źródła energii, jak farmy słoneczne i wiatrowe realizowane na potrzeby tych projektów. Emitowane obligacje są zabezpieczone poręczeniem udzielonym przez Granbero Holdings – spółkę konsolidującą działalność Grupy Ghelamco w Polsce.

– Bank Pekao wspiera Ghelamco przy emisjach obligacji na rynku lokalnym już od ponad 10 lat. Współpracowaliśmy dotychczas przy kilkudziesięciu projektach. Cieszymy się, że teraz mamy okazję zaangażować się w emisję zielonych obligacji dla tej jednej z najlepiej rozpoznawalnych marek deweloperskich w Polsce i  mamy nadzieję na kolejne wspólne transakcje – mówi Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao, odpowiedzialny za bankowość korporacyjną.

Belgijska Grupa Ghelamco w Polsce jest obecna od wczesnych lat 90-tych XX wieku i jest jednym z największych deweloperów i inwestorów nieruchomości komercyjnych, działającym na rynku biurowym, mieszkaniowym, handlowym, rekreacyjnym i logistycznym. Do projektów Ghelamco należą warszawskie drapacze chmur, np. Warsaw Spire, Warsaw Unit czy Warsaw Hub.