Pepco z rozmachem wchodzi w 2023 r. Plany ma szerokie

Pepco planuje w roku finansowym 2023 otwarcie ponad 500 nowych placówek, a liczba pracowników wzrośnie o kilka tysięcy i przekroczy 29 tys. Obecnie Pepco zatrudnia w całej Europie ponad 26 tys. osób, z czego prawie 40% w Polsce, w tym ponad 1000 osób w poznańskiej centrali firmy. Sieć stawia też na rozwój już zatrudnionych osób i awanse wewnętrzne. W 2022 r. ponad 2600 pracowników przeszło na wyższe stanowiska.

Pepco podało, że w 2023 r. planuje dalszy dynamiczny rozwój i otwarcie w roku finansowym 2023 kończącym się we wrześniu, ponad 500 nowych placówek oraz wejście na nowe rynki: portugalski na wiosnę i do Bośni i Hercegowiny w drugiej połowie roku. Rozwój sieci przełoży się na wzrost liczby pracowników, która w najbliższym roku przekroczy 29 tys.

– Pracownicy to filar, na którym opiera się dynamiczny rozwój Pepco. Dzięki codziennemu zaangażowaniu każdej z 26 tysięcy zatrudnianych przez nas osób możemy docierać do jeszcze większej liczby klientów, czego najlepszym dowodem było niedawne otwarcie naszego 3000 sklepu. Cieszę się, że zatrudnieni w Pepco rozwijają się razem z firmą, tworząc  wspaniałą, wielonarodową i różnorodną społeczność, z której przedstawicielami świętowaliśmy otwarcie naszego jubileuszowego sklepu w Berlinie – mówi Anand Patel, dyrektor zarządzający Pepco.

W otwarciu 3000 sklepu Pepco, które miało miejsce na Placu Poczdamskim w Berlinie, wzięło udział między innymi kilkunastu pracowników, którzy otwierali pierwsze, historyczne sklepy Pepco w swoich krajach.

Od 2004 r. sieć rozwinęła się dynamicznie wchodząc na 17 europejskich rynków od Estonii po Włochy i od Hiszpanii po Bułgarię. Na hiszpańskim rynku Pepco zadebiutowało w kwietniu 2021 r., a obecnie posiada tam już ponad 100 placówek. Tak duża dynamika wzrostu sprawia, żePepco stwarza swoim pracownikom liczne możliwości rozwoju i awansu. Pracowników z co najmniej 5 letnim stażem w firmie, jest ponad 6300, czyli 25% ogólnie zatrudnionych. Pepco regularnie prowadzi badania opinii pracowników, z których wynika, że 82% z nich ceni sobie dobrą współpracę z zespołem, a 72% pozytywnie ocenia możliwości swojego rozwoju w firmie.

Wraz ze wzrostem liczby pracujących w firmie, rośnie zaangażowanie w projektach wolontariackich prowadzonych np. w ramach Pepcolandii, czyli programu grantowego adresowanego do społeczności lokalnych. Program daje możliwość wspierania inicjatyw społecznych, których adresatami są dzieci oraz przekazywania dzięki pracownikom dotacji na realizację wybranych projektów. Tylko w minionym roku z programu tego skorzystało ponad 7000 dzieci, prawie dwukrotnie więcej niż w poprzedniej edycji.

Grupa Pepco powstała w 2015 r. i składa się z silnych sieci detalicznych, tzn. Pepco, Dealz i Poundland. Grupa ma obecnie łącznie ok. 3900 sklepów w 19 krajach, włączając w to Wielką Brytanię i Irlandię.

Sieć Pepco oferuje odzież dla całej rodziny, produkty dla domu, artykuły sezonowe i zabawki w najniższych cenach. Firma, której główna siedziba mieści się w Poznaniu, zatrudnia obecnie ponad 26  tysięcy  pracowników w 17 krajach w całej Europie. Pierwsze sklepy Pepco otwarto w Polsce w 2004 r., a w 2013 r. firma rozszerzyła swoją działalność na Czechy i Słowację. W okresie pomiędzy 2015 i 2017 r. sklepy marki pojawiły się w Chorwacji, na Węgrzech, na Litwie, w Rumunii i Słowenii. Od 2018 r., firma weszła na rynek łotewski, estoński, bułgarski, włoski, serbski, hiszpański, austriacki, niemiecki i grecki. Na wiosnę 2023 r. planowane jest otwarcie sklepów w Portugalii.