DHL Supply Chain buduje zeroemisyjne magazyny, także w Polsce

DHL Supply Chain buduje na sześciu najważniejszych europejskich rynkach, w tym w Polsce, neutralne pod względem emisji CO2 magazyny o łącznej powierzchni 400 000 m.kw. DHL Supply Chain zawarł już umowę z Allianz na sprzedaż pierwszej transzy budowanych magazynów.

– Budowa neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla magazynów o łącznej powierzchni 400 000 mkw. jest ważnym krokiem strategicznym, ponieważ w ten sposób dążymy do zaspokojenia wciąż rosnącego zapotrzebowania naszych klientów na powierzchnie magazynowe na strategicznych rynkach, spełniające kryteria zrównoważonego rozwoju. Wszystkie nasze obiekty budujemy w oparciu o solidne podstawy biznesowe, obejmujące takie aspekty jak zrównoważony rozwój, cyfryzacja, lokalizacja, demografia, czy też najem. Warunki komunikacyjne czy sąsiedztwo kluczowych rynków zbytu pomagają nam skrócić czas dostaw do naszych klientów, a uważna obserwacja czynników społecznych wpływających na naszą rzeczywistość oraz społeczności, wśród których działamy, pomaga nam tworzyć atrakcyjne miejsca pracy, a także zapewnia nam dostęp do lojalnych i wykwalifikowanych pracowników. Czynniki te pomagają nam i naszym klientom odnosić jeszcze większe sukcesy i być liderem w drodze do bardziej zrównoważonej przyszłości – mówi Hendrik Venter, prezes DHL Supply Chain, region EMEA.

W Polsce, w Gorzowie Wielkopolskim powstaje nowoczesny, ekologiczny kompleks logistycznego dedykowany dla branży e-commerce o planowanej łącznej powierzchni ponad 110.000 m.kw.

– Jestem bardzo dumny, że naszym klientom w Polsce możemy zaoferować możliwości rozwoju biznesu dzięki magazynom, które nie tylko są doskonale zlokalizowane, ale przede wszystkim są zgodne z najwyższymi kryteriami w zakresie ESG i zrównoważonego rozwoju. Region Europy Środkowo-Wschodniej w dalszym ciągu niezwykle szybko się rozwija, a DHL Supply Chain chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, którzy poszukują rzetelnych partnerów logistycznych. Budowa kompleksu DSC E-com Distribution Center w Gorzowie Wielkopolskim jest kolejnym etapem rozwoju działalności DHL Supply Chain w zachodniej części Polski oraz odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na obsługę rynku e-commerce, który od kilku lat rozwija się w rekordowym dwucyfrowym tempie – mówi Orkun Saruhanoghlu, który miesiąc temu objął pozycję CEO DHL Supply Chain w Centralnej i Wschodniej Europie.

Ekologiczne magazyny DHL Supply Chain

Firma podaje, że eksperci ds. nieruchomości z DHL Supply Chain – wiodącego dostawcy logistyki kontraktowej na świecie – stworzyli portfel neutralnych pod względem emisji CO2 nieruchomości o łącznej powierzchni 400 000 mkw., aby wesprzeć potrzeby rozwojowe klientów na sześciu europejskich rynkach. Wszystkie obiekty zlokalizowane są w centralnych obszarach logistycznych, których ogromną zaletą jest bliskość multimodalnych węzłów transportowych, stworzonych z myślą o obsłudze klientów z różnych branż.

Wszystkie budynki będą miały nowoczesne specyfikacje techniczne, odzwierciedlające koncepcję kampusu i staną się węzłami o kluczowym znaczeniu dla misji DHL Supply Chain oraz jego krajowych i międzynarodowych klientów. 14 jednostek powstaje w 10 lokalizacjach głównych rynków logistycznych – w Niemczech, Holandii, Szwecji, Finlandii, Włoszech i Polsce. Wszystkie budynki mają spełniać kluczowe kryteria w zakresie zrównoważonego rozwoju, takie jak BREEAM Excellent i EPC A, być zgodne z taksonomią UE i przejść ocenę Carbon Risk Real Estate Monitor (CRREM).

DHL Supply Chain znalazł już inwestora i partnera strategicznego do realizacji pierwszej transzy portfela magazynów o powierzchni 400 000 mkw. Allianz Real Estate, działająca w imieniu kilku spółek z Grupy Allianz oraz DHL Supply Chain zawarły umowę sprzedaży pierwszej połowy portfela.

Magazyny, których budowa ma zakończyć się między pierwszym kwartałem 2023 r. a pierwszym kwartałem 2024 r., będą jednym z największych dotychczasowych zakupów spółki Allianz Real Estate w sektorze logistycznym pod względem powierzchni najmu brutto. Pięć obiektów zajmie łącznie ponad 200 000 mkw.

DHL Supply Chain na podstawie długoterminowych umów najmu zajmie po finalizacji inwestycji co najmniej 85% obiektów wybudowanych dla Allianz Real Estate.

DHL jest wiodącą globalną marką w branży logistycznej. Oddziały DHL oferują portfolio usług logistycznych, począwszy od dostarczania krajowych i międzynarodowych przesyłek, poprzez rozwiązania w zakresie wysyłki i pełną obsługę logistyczną na rzecz sklepów internetowych oraz międzynarodowy transport ekspresowy, drogowy, lotniczy i morski, aż po zarządzanie przemysłowym łańcuchem dostaw. DHL, będąca częścią Grupy Deutsche Post DHL, zatrudnia ok. 380 tys. pracowników na terenie ponad 220 krajów i terytoriów na całym świecie.  W 2021 r. Grupa osiągnęła przychody w wysokości ponad 81 mld euro.