Carrefour otwiera zmodernizowany dwupiętrowy hipermarket

Carrefour Polska zakończył gruntowny remodeling swojego flagowego hipermarketu w warszawskiej Galerii Bemowo. Zmodernizowany dwupiętrowy sklep w nowej odsłonie oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań, które ułatwiają logistykę, podnoszą komfort zakupów i odpowiadają na zmieniające się potrzeby klientów

Na odwiedzających czekają nowe koncepty handlowe, jak m.in. store in store czy nowoczesne tematyczne strefy zakupowe. W sklepie został też rozszerzony asortyment produktów.

Bardziej zrównoważone zakupy w Carrefour

W warszawskim hipermarkecie w Galerii Bemowo przy ul. Powstańców Śląskich 126 został całkowicie zmodernizowany system chłodniczy. W trosce o środowisko w placówce zastosowano szereg rozwiązań, dzięki którym sklep jest bardziej zrównoważonym miejscem do zakupów. W budynku wykorzystano energooszczędne oświetlenie, a w lodówkach i zamrażarkach zamontowano szyby wpływające na ograniczenie emisji CO2.

Carrefour systematycznie ogranicza też masę opakowań produktów własnych oraz rozbudowuje asortyment sprzedawany w opakowaniach wielorazowych. Zgodnie z zamysłem zero waste produkty z krótkim terminem ważności będą przeceniane nawet o 90%.

Podobnie jak w pozostałych hiper- i supermarketach Carrefour klienci zmodernizowanego obiektu w Warszawie będą mogli oddawać butelki zwrotne bez konieczności przedstawienia paragonu. Sieć będzie zachęcać również do skorzystania z toreb i opakowań wielorazowych przy produktach na wagę, a także udostępni kartony do pakowania zakupów.

Do zmodernizowanego hipermarketu na Bemowie został wprowadzony  koncept sieci pod nazwą store in store. To specjalistyczny sklep działający samodzielnie wewnątrz hipermarketu. W Carrefour przy ul. Powstańców Śląskich 126 zostały otwarte dwa takie koncepty: ze zdrową żywnością oraz kuchniami świata.

Dwupiętrowy Carrefour po remodelingu

Sklep Carrefour w Galerii Bemowo przy ul. Powstańców Śląskich 126 to nowoczesny dwupiętrowy hipermarket o powierzchni sprzedaży ponad 11 tys. m2, który po remodelingu zaoferował jeszcze bardziej rozbudowany asortyment blisko 50.000 produktów, w tym m.in.: artykuły tradycyjne, prozdrowotne, BIO oraz pełny wachlarz smaków kuchni świata. Klienci znajdą tu lokalne produkty pozyskiwane przez sklep od mazowieckich rolników oraz drobnych, rzemieślniczych producentów w tym m.in. warzywa i owoce, pieczywo i wyroby cukiernicze a także wędliny oraz nabiał. Ofertę sklepu uzupełnia gama produktów bezmięsnych oraz marki własnej Carrefour w atrakcyjnych cenach.

W sklepie po modernizacji zostały też wydzielone dla klientów specjalne strefy zakupowe np. strefa Targu Świeżości, w której konsumenci zaopatrzą się w świeże pieczywo, ryby, wędliny oraz mięso. W nowej odsłonie znalazła się także rozbudowana strefa alkoholi z szerokim wyborem produktów dla koneserów, w tym selekcją alkoholi mocnych.

Tańsze zakupy

Klienci zmodernizowanego hipermarketu mogą znaleźć w ofercie blisko 4 tys. produktów marki własnej Carrefour w atrakcyjnej cenie. Produkty te są często tańsze nawet o 30% od ich markowych odpowiedników, przy zachowaniu porównywalnego smaku i jakości. Klienci Carrefour mogą też skorzystać z programów sieci, które pozwalają na jeszcze tańsze zakupy. Rodziny posiadające Kartę Dużej Rodziny są objęte stałym rabatem -10% na zakupy, zaś w każdy wtorek ze zniżki -10% mogą skorzystać seniorzy. Z kolei użytkownicy aplikacji Mój Carrefour dostaną dostęp do codziennych zniżek na wybrane artykuły nawet do -50%, zaś w weekend zapłacą 10% mniej za całe zakupy.

Carrefour Polska to sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 950 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Jest też właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw. Carrefour to jeden ze światowych liderów handlu spożywczego, który posiada ponad 13 000 sklepów w ponad 30 krajach. W 2021 r. Carrefour wygenerował sprzedaż w wysokości 81,2 mld euro. Grupa liczy ponad 320 000 pracowników.