Medinice ma patent w Korei Płd. na kaniulę do małoinwazyjnej kaniulacji żyły głównej

Warszawa, 26.10.2022 (ISBnews) – Medinice otrzymała od Południowokoreańskiego Urzędu Patentowego patent na kaniulę do przezskórnej małoinwazyjnej kaniulacji żyły głównej, podała spółka. Ostatecznym wymogiem formalnym uzyskania patentu jest uiszczenie opłaty administracyjnej.

“Celem projektu jest opracowanie kaniuli do przezskórnej małoinwazyjnej kaniulacji żyły głównej, która będzie optymalizowała ukrwienie podczas krążenia pozaustrojowego, w szczególności górnej części ciała, a także wykonanie zabiegu metodą przezskórną, czyli metodą mniej inwazyjną, skuteczniejszą, tańszą i szybszą” – czytamy w komunikacie.

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa (w szczególności własności intelektualnej) oraz finansów. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w grudniu 2020 r.

(ISBnews)