Dawne sklepy Sephora znów otwarte w Rosji, ale pod inną marką

Część sklepów detalicznych dawniej pod marką Sephora należących do LVMH, została ponownie otwarta w Rosji, ale już przez nowego właściciela i pod nową marką, Ile de Beauté – informuje Reuters

Marka Ile de Beauté na swojej stronie internetowej dziękuje powracającym klientom, obiecując w ofercie szeroką gamę międzynarodowych marek i podaje, że wcześniej zakupione karty podarunkowe będą nadal ważne.

– Wiele zmieniło się od naszego ostatniego spotkania. Byliśmy zmuszeni zawiesić działalność w naszych sklepach, ale zachowaliśmy wszystkie miejsca pracy i wspieraliśmy pracowników, jednocześnie pracując nad przeprojektowaniem wewnętrznych procesów firmy – podała marka będąca już rosyjską własnością.

Dziesiątki zachodnich firma detalicznych zamknęło swoją działalność w Rosji na początku marca i choć niektórzy od tego czasu całkowicie zamknęli swój biznes, to wiele sklepów w Moskwie przez kilka miesięcy pozostawało tylko tymczasowo zamkniętych.

Jak podaje Reuters, Sephora, która miała 88 sklepów w Rosji i zatrudniała 1200 pracowników, poinformowała w lipcu, że zdecydowała się sprzedać 100% akcji swojej spółki zależnej w Rosji jej lokalnemu dyrektorowi generalnemu. Sephora w poniedziałek podała, że ​​transakcja została zamknięta 7 października.

Ile de Beauté to lokalna sieć, którą Sephora kupiła w 2016 r. Francuska kosmetyczna sieć detaliczna rozpoczęła rebranding sklepów w Rosji na markę Sephora w 2018 r. i była w trakcie tego procesu, gdy w 2020 r. świat dotknęła pandemia COVID-19.