Fitch potwierdził ratingi GAiT na poziomie BBB, perspektywa stabilna

Warszawa, 10.10.2022 (ISBnews) – Fitch Ratings potwierdził międzynarodowe długoterminowe ratingi Gdańskich Autobusów i Tramwajów (GAiT) dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej (Issuer Default Ratings – IDR) na poziomie BBB. Perspektywa ratingów jest stabilna, podał Fitch.

Równocześnie Fitch potwierdził międzynarodowy długoterminowy rating w walucie krajowej dla programu obligacji przychodowych do kwoty 284,8 mln zł oraz wszystkich emisji dokonanych przez GAiT w ramach tego programu na poziomie BBB+. Ratingi zostały usunięte z listy obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym (Rating Watch Negative – RWN), podał Fitch.

“GAiT zgodnie z metodyką Government Related Entity (GRE) Rating Criteria pozostają silnie powiązane z jej jedynym właścicielem. Usunięcie ratingów spółki z RWN odzwierciedla analogiczną akcję ratingową na ratingach miasta Gdańsk (A-/stable) z dnia 26 września 2022 r.” – czytamy w komunikacie.

GAiT jest spółką prawa handlowego, która ma status spółki in-house w zakresie usług komunikacyjnych w Gdańsku, który jest jedynym właścicielem spółki.

(ISBnews)