ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
niedziela, 28 czerwca, 2026
ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
Strona główna ISBnews CD Projekt zakłada, że większość przyszłych projektów będzie miała tryb multiplayer

CD Projekt zakłada, że większość przyszłych projektów będzie miała tryb multiplayer

Warszawa, 04.10.2022 (ISBnews) – CD Projekt zakłada, że większość przyszłych projektów będzie miała tryb multiplayer, poinformował prezes Adam Kiciński.

„Tryb multiplayer i jego elementy będą zależały od skali każdego projektu. W środku naszej działalności są gry RPG napędzane historią w otwartym świecie. Dlatego zakładamy prace nad ich rozbudową do multiplayerów. Większość projektów, które ogłosiliśmy będzie miały ten tryb, ale nie mówimy dokładnie które” – powiedział Kiciński podczas telekonferencji.

W aktualizacji strategii CD Projekt przewiduje m.in. realizowanie trzech „unikalnych, silnych i trwałych” franczyz. Planuje kontynuację wykorzystywania uniwersum „Wiedźmina” (3 projekty) i Cyberpunka 2077″ (1 projekt) oraz nowe, oryginalne IP – „Projekt Hadar”. Zarząd zapowiedział także otwarcie nowego studia w Ameryce Północnej, dodanie multiplayera do większości przyszłych projektów oraz dalszą ekspansję franczyz w stronę filmu i telewizji.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin” oraz superprodukcja „Cyberpunk 2077”.

(ISBnews)