Grupa Muszkieterów chce umocnić pozycję Intermarche i Bricomarche w Polsce

Grupa Muszkieterów, zrzeszając przedsiębiorców będących niezależnymi właścicielami sklepów Intermarché i Bricomarché, chce, by w ciągu 5 kolejnych lat Intermarché zajął 5. miejsce na liście największych sieci FMCG w Polsce, zaś Bricomarché 3. miejsce na rynku DIY (Do It Yourself), czyli majsterkowania

Intermarché ma obecnie obroty na poziomie ponad 5 mld zł, co zapewnia jej miejsce w pierwszej dziesiątce sieci spożywczych w Polsce.  W ambitnych planach sieci Intermarché jest m.in. zwiększenie obrotów do 10 mld zł i zajęcie przez nią 5. miejsca na liście największych sieci FMCG w Polsce.

W realizacji tych założeń do 2026 r. ma pomóc ekspansja w nowym formacie – proximity, czyli miejskich i podmiejskich sklepów o powierzchni ok. 500-600 mkw.

Grupa Muszkieterów, która działa na polskim rynku od 25 lat, równie intensywnie rozwija swój drugi szyld, Bricomarché i ma wobec niego ambitne, długoterminowe plany. Jednym z nich jest osiągnięcie 3. miejsca na rynku DIY w Polsce.

Model biznesowy Muszkieterów polega na partnerskiej współpracy z blisko 500 niezależnymi przedsiębiorcami i opiera się na zasadzie współzależności – franczyzobiorcy ponoszą odpowiedzialność za swoje przedsiębiorstwa i jednocześnie, działając w organach kierowniczych Grupy, wyznaczają kierunki jej rozwoju, a przy tym zawsze mogą liczyć na jej wsparcie.

– Sukcesy Grupy Muszkieterów osiągnięte w ciągu ostatnich 25 lat pokazują, jak silną społeczność udało się nam zbudować. Nieustannie podążamy za zmianami, jakie zachodzą w świecie handlu, wprowadzamy też nowe, autorskie rozwiązania, wciąż pozostając wiernym swoim tradycjom i wartościom. Korzystne ceny, bliskość z klientem, niezależność i wsparcie stały się źródłem budowania przewagi konkurencyjnej i takie podejście stanowi solidną bazę na przyszłość. Chcemy coraz skuteczniej komunikować unikatowość naszego modelu franczyzowego, dlatego uruchomiliśmy też nową platformę dla przyszłych przedsiębiorców. Zależy nam, aby dzięki przejrzystej ścieżce rekrutacji oraz prawdziwym historiom obecnych właścicieli wprowadzać nowy rynkowy standard i zachęcać potencjalnych franczyzobiorców do uruchomienia swoich sklepów pod szyldem Intermarché lub Bricomarché, ułatwiając im start w biznesie. „Odmień swoje życie” to hasło przewodnie nowej platformy, a jako Grupa chcemy ich w tych zmianach jak najmocniej wspierać przez kolejne dziesięciolecia – mówi Marc Dherment, Dyrektor Generalny Grupy Muszkieterów w Polsce.

Muszkieterowie od ponad 20 lat kontynuują też rozwój sieci stacji paliw, które działają już w blisko 70 lokalizacjach. Jednocześnie trwa rozwój konceptu stacji samoobsługowych, przy których nie ma oferty sklepowej. Grupa Muszkieterów, która zatrudnia obecnie 13 300 pracowników, jest zrzeszeniem blisko 500 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2021 r. obroty Grupy Muszkieterów wyniosły blisko 8,9 mld zł. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii i Portugalii.