Inwestorzy instytucjonalni w Hongkongu tracą apetyt na krypto

Według raportu South China Morning Post wynika, że 9% inwestorów instytucjonalnych z Hongkongu zmniejszy swoją ekspozycję na rynek kryptowalut lub przestanie się nim całkowicie interesować. To aż 3-krotnie więcej niż jeszcze kwartał temu

– Prawdą jest, że inwestorzy detaliczni i instytucje, które im służą, są mniej aktywni na rynku  kryptowalut i być może szukają innych aktywów w perspektywie krótkoterminowej – zauważył James Quinn, partner zarządzający Q9 Capital, kryptowalutową platformą inwestycyjną dla instytucji. Quinn dodał, że „łatwe pieniądze nie są w tej chwili takie łatwe”.

Wpływ na takie zachowanie inwestorów ma sytuacja geopolityczna na świecie, dodatkowo wzburzona przez inwazję Rosji na Ukrainę. Jak czytamy w artykule Godfreya Benjamina z Blockchain.news: „Od tamtej pory dla całego rynku kryptowalut jest to jak przejażdżka górską kolejką”.

Minorowe nastroje dodatkowo pogłębił upadek Terra LUNA, który doprowadził do bankructwa wielu uznanych firm kryptograficznych, zaczynając od Three Arrows Capital, a później Voyager Digital i Celsius Network. Nieliczni inwestorzy instytucjonalni, którzy wciąż są zainteresowani wstrzyknięciem kapitału w przestrzeń, zrobi to pod warunkiem, że fundusze zostaną przeznaczone na wysoce innowacyjne protokoły w przestrzeni Web3.0. W tym kierunku zmierza obecnie większość nowego kapitału.