Znany producent czekolady wychodzi z Rosji

Pixabay

Lindt & Sprüngli, szwajcarski producent czekolady, zamyka działalność w Rosji pięć miesięcy po tym, jak zawiesił ją 9 marca

– Po naszym ogłoszeniu z 9 marca 2022 r. Grupa Lindt & Sprüngli zdecydowała się na wyjście z rynku rosyjskiego. Będziemy wspierać naszych pracowników w Rosji i działać zgodnie z lokalnymi przepisami – podał w krótkim oświadczeniu właściciel marki Lindor.

Po ataku Rosji na Ukrainę Lindt & Sprüngli początkowo zamierzało kontynuować działalność ośmiu sklepów w Rosji. Dyrektor generalny Dieter Weisskopf powiedział 8 marca, że grupa kontynuuje dostawy do Rosji na tyle na ile to możliwe, podobnie jak inne firmy, ale dodał, że firma będzie codziennie przyglądała się sytuacji.

Jednak dzień później grupa zmieniła zdanie i zdecydowała o zamknięciu sklepów, które zatrudniają 125 pracowników. Firma poinformowała wówczas, że dokonała ponownej oceny działalności biznesowej w Rosji i postanowiła tymczasowo zamknąć swoje sklepy ze skutkiem natychmiastowym i zawiesić wszystkie dostawy do Rosji.

Portal Just Food podaje, że Rosja i Ukraina łącznie stanowią mniej niż 1% całkowitej sprzedaży Lindt & Sprüngli.

Lindt & Sprüngli to producent czekolady z ponad 175-letnią historią. Szwajcarska firma z korzeniami w Zurychu jest światowym liderem w sektorze czekolady premium. Obecnie Lindt & Sprüngli produkuje wysokiej jakości czekolady w 12 fabrykach w Europie i USA. Jej produkty sprzedawane są przez 32 filie i biura regionalne, w około 500 własnych sklepach, a także poprzez sieć ponad 100 niezależnych dystrybutorów na całym świecie. Grupa, zatrudniająca ponad 14 000 pracowników zanotowała przychody ze sprzedaży w wysokości 4,59 miliarda franków szwajcarskich w 2021 roku.