GTC sprzedało biurowce Matrix A i B w Zagrzebiu

Warszawa, 22.08.2022 (ISBnews) – Globe Trade Centre (GTC) podpisało umowę sprzedaży dwóch biurowców: Matrix A i B w stolicy Chorwacji. Nowym właścicielem jest chorwacka grupa deweloperska o ugruntowanej pozycji na rynku lokalnym. Kwota transakcji jest o 7% powyżej wartości księgowej i oznacza zwrot kosztów o ponad 22%, podało GTC. Zamknięcie transakcji jest zaplanowane na koniec III kwartału br.

“Budynki Matrix A i B są częścią Matrix Office Park, nowoczesnego centrum biznesowego zlokalizowanego w Zagrzebiu, które oferuje łącznie około 75 500 m2 powierzchni biurowej oraz ponad 520 miejsc parkingowych. Matrix A i Matrix B zostały kolejno oddane do użytku w 2019 i 2020 roku. Oba budynki posiadają certyfikat LEED o najwyższym poziomie Platinum. GTC rozpoczęło budowę trzeciego budynku wchodzącego w skład Matrix Office Park – Matrix C, który zostanie oddany do użytku w II kwartale 2023 roku. Po zakończeniu tej inwestycji grupa planuje dalszy rozwój w tym obszarze” – czytamy w komunikacie.

Zamknięcie transakcji jest zaplanowane na koniec III kwartału 2022 roku. Obecnie w portfolio nieruchomości GTC w Chorwacji znajdują się biurowiec Avenue Centre, centrum handlowe Avenue Mall oraz będący w trakcie budowy Matrix C. Wszystkie te nieruchomości są położone w doskonałej lokalizacji i są dobrze skomunikowane z głównymi szlakami komunikacyjnymi, podano także.

Grupa GTC jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości, koncentrującym się na Polsce i stolicach krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r.

(ISBnews)