EGHL prosi UOKiK o zgodę na przejęcie Empik Group

Materiały prasowe

Firma EGHL z siedzibą w Nikozji na Cyprze złożyła wniosek do polskiego urzędu antymonopolowego o zgodę na przejęcie wspólnej kontroli nad Empik Group Holdings z siedzibą w Limassol na Cyprze. Sprawa jest w toku

– Zgłaszana koncentracja będzie polegać na przejęciu wspólnej kontroli przez EGHL Investment z siedzibą w Nikozji, Cypr („EGHL”) nad Empik Group Holdings z siedzibą w Limassol, Cypr („EGH”) – czytamy we wniosku do UOKiK.

EGHL jest wehikułem inwestycyjnym, wyłącznie kontrolowanym przez osobę fizyczną. Grupa kapitałowa, którą EGHL stanowi wraz z innymi spółkami specjalnego przeznaczenia, nie prowadzi obecnie jakiejkolwiek działalności gospodarczej.

EGH jest spółką holdingową kontrolowaną wyłącznie przez Bookzz Holdings z siedzibą w Limsassol na Cyprze, która jest ostatecznie kontrolowana przez fundusz inwestycyjny Penta Investments z siedzibą w Jersey na Wyspach Normandzkich („Penta”).

Penta prowadzi działalność inwestycyjną w sektorach opieki zdrowotnej, nieruchomościach, usługach finansowych, mediach, produkcji i handlu detalicznym w głównie w Europie Środkowej. EGH sprawuje wyłączną kontrolę nad Empikiem, który wraz ze spółkami zależnymi prowadzi działalność skoncentrowaną głównie na sprzedaży detalicznej książek (tradycyjnych, e-booków i audiobooków), prasy, filmów, multimediów i nagrań muzycznych w sieci własnych i partnerskich salonów Empik oraz w kanale on-line.