Restauracje Sfinksa będą serwowały napoje Pepsi przez kolejne 5 lat

Materiały prasowe

Sfinks Polska, właściciel sieci gastronomicznych, podpisał umowę na dostawę napojów bezalkoholowych na kolejne pięć lat ze swoim dotychczasowym partnerem Frito Lay Poland, dzięki czemu napoje takie jak Pepsi, Mirinda, 7up, Toma czy Lipton pozostaną w ofercie sieci Sfinksa

– Gama napojów Pepsi na dobre zagościła w naszych kartach menu i goście są przyzwyczajeni do tej oferty. Biorąc pod uwagę dobrą dotychczasową współpracę i oczekiwania klientów restauracji podjęliśmy decyzję o przedłużeniu tej umowy centralnej – mówi Sylwester Cacek, prezes Sfinks Polska.

Umowa między firmami została przedłużona aneksem na pięć lat, tj. do 15 grudnia 2027 r.,  z zastrzeżeniem że w przypadku braku zrealizowania w tym okresie obrotu w wysokości 16 mln zł netto, umowa zostanie automatycznie przedłużona na tych samych warunkach do momentu jego osiągnięcia.

Grupa Sfinks Polska zarządza 123 lokalami gastronomicznymi na terenie Polski, w tym siecią 76 restauracji Sphinx (segment casual dining), 39 pubami Piwiarnia Warki (segment gastro pubów), 6 restauracjami Chłopskie Jadło (segment casual dining) Spółka prowadzi też sprzedaż w dostawie w oparciu o marki dostępne tylko w dowozie takie jak The Burgers, Och! PITA, Yolo Chicken czy Da Mamma. Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.