Revolut chce być dostępny w 90 krajach do końca roku

Revolut Lite
Materiały prasowe

Z aplikacji finansowej Revoluta korzysta już ponad 18 milionów osób na świecie. Teraz firma udostępniła jej „lekką” na 5 nowych rynkach. Klienci Revoluta mogą już realizować przelewy do ponad 50 krajów, do końca roku ma ich być 90

Klienci na nowych rynkach mogą realizować przelewy do ponad 50 krajów. Do końca 2022 roku Revolut chce połączyć usługą 90 rynków na świecie i trwale zmienić sposób w jaki ludzie wysyłają i otrzymują pieniądze. Następnie, w Revolut Lite pojawią się kolejne funkcje i produkty. Fintech wspiera w ten sposób klientów w poprawie ich kondycji finansowej, zwiększeniu kontroli nad pieniędzmi i współdzieleniu transakcji z ludźmi na całym świecie.

Przy wykorzystaniu globalnej infrastruktury do przelewów, Revolut pozwala wysyłać i otrzymywać środki jednym kliknięciem. Za przelewy pomiędzy klientami nie pobiera opłaty. W przypadku przelewów do osób niebędących klientami Revolut opłata wyniesie 1%, ale nie mniej niż 1 dol. Opłata za przelew, jak zawsze, będzie widoczna na ekranie aplikacji zanim nastąpi przelew. Przewagą usługi są atrakcyjne warunki wymiany przy przelewach walutowych.

Revolut Lite może przydać się ekspatom i studentom zagranicznym, którzy skorzystają z przelewów tańszych, szybszych, łatwiejszych i bezpieczniejszych niż u tradycyjnych dostawców. Będą mogli je przesyłać w ponad 30 walutach. Usługa będzie udostępniana stopniowo, począwszy od osób, które zapisały się na listę oczekujących, by po kilku tygodniach lub miesiącach objąć pozostałych klientów. Przelewy mają być natychmiastowe, z Revolut na Revolut, lub trwać jeden dzień roboczy, w przypadku innych typów transferów.

– Cieszymy się z premiery aplikacji Revolut w 5 kolejnych krajach. Stale poszerzamy dostęp do szybkich, bezpiecznych i wygodnych przelewów transgranicznych na całym świecie. Definiujemy na nowo sposób w jaki można wysyłać sobie pieniądze poprzez uproszczenie procesu transferowania środków, obniżenie ceny transferu i wykorzystanie atrakcyjnego kursu wymiany – mówi Wład Jacenko, CTO i współzałożyciel Revolut.– Tradycyjne przelewy mogą nieprzyjemnie zaskoczyć klientów ukrytymi opłatami. My znosimy wszelkie opłaty, jeśli nadawca jak i odbiorca są klientami Revolut. Transfer jest darmowy, niezależnie ile tysięcy kilometrów dzieli obie strony. Dodatkowo, oferujemy najlepszy możliwy rynkowo kurs wymiany walut – z którego jesteśmy znani w Europie, Ameryce, Australii, Japonii i Singapurze – dodaje Wład Jacenko.