Tajwańczycy największymi fanami NFT

nft
Źródło: Pixabay

Według badań przeprowadzonych przez NFT Club tokenami non-fungible (NFT), najbardziej interesują się mieszkańcy Tajwanu. Na drugim miejscu znalazła się Australia, a podium zamyka Kanada. Czemu tak jest? Tego – na razie – nie wie nikt

Badanie zostało przeprowadzone przy użyciu danych wyszukiwania Google, dzięki którym NFT Club mógł zidentyfikować kraje z największą liczbą wyszukiwań związanych z NFT. W sumie Tajwan odnotował 9629 wyszukiwań NFT na 100 000 osób, Australia była na drugim miejscu z 8198 na 100 000 osób, a Kanada była trzecia z 8127 wyszukiwaniami na 100 000 osób.

NFT zyskują coraz większą popularność, a rynki, takie jak OpenSea, odnotowały już rekordową liczbę ofert i sprzedaży NFT. Badania wykazały, że Stany Zjednoczone znalazły się na szczycie listy krajów z największą liczbą central NFT. Amerykanie mają ich łącznie 91, Singapur jest na drugim miejscu z 24, a Indie na trzecim z 11. Tymczasem Hongkong jest ósmy z 6 firmami NFT. A jest o co się bić. Forte Labs, które specjalizuje się w integracji technologii blockchain z grami, umożliwiając włączenie tokenów i handlu NFT, zebrało w kampanii crowfundingowej 910 mln dol.

Francuska firma Sorare, która zajmuje się nowym sposobem gry w piłkę nożną przy użyciu technologii blockchain, zajęła drugie miejsce z 747 mln dol. zebranych funduszy. Na trzecim miejscu znalazła się kanadyjska firma Dapper Labs – opracowuje ona gry i kolekcje NFT, w tym NBA Top Shot i CryptoKitties – z 627 mln dol. na koncie.