SAVILLS nowym zarządcą Sky Tower

Sky Tower
fot. Maciej Szczęsny

Fundusz Adventum Group, będący od marca 2022 r. właścicielem Sky Tower Sky – najwyższego budynku we Wrocławiu – powierzył rolę zarządcy budynku firmie Savills, która doradzała również przy zakupie tej nieruchomości

Sky Tower został nabyty przez Olimp Investment, spółkę kontrolowaną przez Adventum Group, za 84,27 mln euro od jej dewelopera, firmy Develia. Transakcję sfinalizowano w marcu 2022 r., w następstwie umowy wstępnej z września 2021 r. Przedmiotem sprzedaży były wszystkie należące do grupy Develia udziały w prawie własności nieruchomości (79,55 proc.). Savills pełnił funkcję doradcy komercyjnego Adventum Group w transakcji nabycia Sky Tower.

– W wyniku transakcji, nasz klient wszedł w posiadanie atrakcyjnego produktu inwestycyjnego, będącego jedną z najbardziej rozpoznawalnych nieruchomości komercyjnych zlokalizowanych poza Warszawą – mówi Marek Paczuski, dyrektor w dziale doradztwa inwestycyjnego w Savills.

–  Sky Tower to wspaniały wielofunkcyjny kompleks, który w najbliższej przyszłości będzie się dalej rozwijał, by zapewnić najwyższy komfort i najlepsze doświadczenie swoim użytkownikom – dodaje Marta Mikołajczyk-Pyrć, dyrektor działu zarządzania nieruchomościami handlowymi w Savills.