ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
piątek, 26 czerwca, 2026
ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
Strona główna ISBnews Telus: Ok. 40% zboża, które zalegało w magazynach zostało już wywiezione z...

Telus: Ok. 40% zboża, które zalegało w magazynach zostało już wywiezione z kraju

Warszawa, 19.05.2023 (ISBnews) – Ponad 40% zboża, które w ostatnich miesiącach zalegało w magazynach rolników zostało już wywiezione z kraju, poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus. Obecnie w magazynach rolników pozostaje jeszcze od 2 do 2,5 mln ton zbóż.

„Mamy w tej chwili dosyć dobre informacje, bo ponad 40% zboża zostało wywiezionych przez ten okres od polskich rolników” – powiedział Telus w radiowej Jedynce.

„U polskiego rolnika jest w tej chwili od 2 do 2,5 mln ton zboża. Gdybyśmy z tego wywieźli 1,5 mln ton, to już byłoby dobrze, bo zawsze rolnik zostawia sobie zapas” – podkreślił.  

Miesięcznie maksymalny wywóz przez porty to 1 mln ton.

Obecnie wywożonych jest ok. 750 tys. ton miesięcznie.

Wcześniej informowano, że ze względu na napływ ukraińskiego zboża w magazynach rolników zalega do 4 mln ton zbóż.

(ISBnews)