Warszawa, 22.08.2022 (ISBnews) – Liczba mieszkań oddanych do użytkowania w lipcu br. spadła o 7,3% r/r do 17 571, zaś w ujęciu miesięcznym spadła o 3,6%, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).
Deweloperzy w ubiegłym miesiącu oddali do użytkowania 10 985 mieszkań, co oznacza spadek o 1,9% r/r. W ujęciu miesięcznym odnotowano spadek o 1,8%, podał również GUS.
„Według wstępnych danych, w okresie styczeń- lipiec 2022 roku oddano do użytkowania 127 tys. mieszkań, tj. 2,1% więcej niż w roku ubiegłym. Deweloperzy przekazali do eksploatacji 73,9 tys. mieszkań – o 2,9% więcej niż w 2021 r., natomiast inwestorzy indywidualni – 51,4 tys. mieszkań, tj. 3,4% więcej. W ramach tych form budownictwa wybudowano łącznie 98,7% ogółu nowo oddanych mieszkań. W pozostałych formach budownictwa, tj. spółdzielczej, komunalnej, społecznej czynszowej i zakładowej, oddano do użytkowania łącznie 1 667 mieszkań (wobec 2 834 przed rokiem)” – czytamy w komunikacie.
Powierzchnia użytkowa mieszkań oddanych wyniosła 12,1 mln m2, czyli o 1,9% więcej niż przed rokiem, a przeciętna powierzchnia użytkowa 1 mieszkania osiągnęła wartość 94,9 m2, podał także GUS.
(ISBnews)


