ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
piątek, 26 czerwca, 2026
ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
Strona główna ISBnews Orlen Charge rozpoczął wakacyjną promocję na ładowanie samochodów elektrycznych

Orlen Charge rozpoczął wakacyjną promocję na ładowanie samochodów elektrycznych

Warszawa, 26.06.2026 (ISBnews) – Orlen rozpoczął letnią promocję dla kierowców samochodów elektrycznych, podał koncern. Przez ponad dwa miesiące użytkownicy Orlen Charge korzystający z aplikacji Orlen Vitay zapłacą 2,19 zł/kWh zamiast standardowych 2,69 zł/kWh za ładowanie na szybkich stacjach DC.

W przypadku wolnego ładowania AC cena spadnie z 1,95 zł/kWh do 1,59 zł/kWh. Promocja obowiązuje od 26 czerwca od godz. 9:00 do 1 września do godz. 9:00.

„Konsekwentnie rozbudowujemy sieć nowoczesnych hubów i stacji ładowania Orlen Charge, tak żeby kierowcy elektryków mogli planować podróże komfortowo i z jeszcze większą swobodą. Nasza wakacyjna promocja wpisuje się w potrzeby sezonu, w którym mobilność i wygoda w trasie mają szczególne znaczenie” – powiedział dyrektor wykonawczy ds. elektromobilności w Orlenie Krzysztof Kaczyński, cytowany w komunikacie.

Huby działają już m.in. w Nowym Dworze Gdańskim, Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie, a także przy ważnych trasach szybkiego ruchu – na Miejscach Obsługi Podróżnych Olsztynek Południe, Gruczno Zachód oraz Barnisław Północ i Południe. W ostatnim czasie do sieci dołączyły kolejne lokalizacje istotne dla podróżujących po kraju, w tym MOP Brzegi w województwie świętokrzyskim, MOP Morzęcino Zachód na Dolnym Śląsku oraz Stare Miasto w Wielkopolsce. Sieć uzupełniają szybkie stacje ładowania typu standalone w kolejnych miastach w całej Polsce. Łącznie Orlen Charge obejmuje dziś ponad 1300 punktów ładowania, a do końca 2027 roku Orlen planuje uruchomienie kilkudziesięciu nowych hubów i ponad stu lokalizacji standalone.

Grupa Orlen zarządza rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi działalność detaliczną w Europie Środkowej, wydobywczą w Polsce, Norwegii, Kanadzie i Pakistanie, a także zajmuje się produkcją energii, w tym z OZE i dystrybucją gazu ziemnego. W ramach budowy koncernu multienergetycznego spółka sfinalizowała przejęcia Grupy Lotos i PGNiG oraz większościowego pakietu Grupy Energa. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 267,3 mld zł w 2025 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.; wchodzi w skład indeksu WIG20.

(ISBnews)