Warszawa, 16.05.2025 (ISBnews) – Atal spodziewa się, że sprzedaż mieszkań w II kw. br. będzie „sporo” lepsza niż w pierwszych trzech miesiącach roku, ale główne wzrosty powinny nadejść w III i IV kw. br., poinformował prezes Zbigniew Juroszek.
„Sprzedaż w kwietniu faktycznie jest już lepsza, w maju też. […] II kwartał będzie sporo lepszy od I kwartału, ale główny wzrost zakładamy na III i IV kwartał tego roku” – powiedział Juroszek podczas konferencji prasowej.
„Tu na razie gwałtownej zmiany nie ma. […] Pojawił się klient, który dotychczas nie miał zdolności kredytowej, ale nie jest to jakiś gwałtowny wzrost” – skomentował aktywność klientów bezpośrednio po obniżce stóp procentowych.
Atal sprzedał 348 mieszkań i lokali usługowych w I kw. 2025 r.
Prezes zadeklarował, że strategia spółki obliczona jest na zwiększoną sprzedaż w przyszłości, zwłaszcza w latach 2026-2027 r. i Atal w tym momencie „nie bije się” z konkurencją na promocje.
Atal to firma deweloperska specjalizująca się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Akcje spółki są notowane na GPW od 2015 r.
(ISBnews)


