ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
niedziela, 28 czerwca, 2026
ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
Strona główna ISBnews KGHM Polska Miedź rekomenduje niewypłacanie dywidendy za 2024 r.

KGHM Polska Miedź rekomenduje niewypłacanie dywidendy za 2024 r.

Warszawa, 15.05.2025 (ISBnews) – KGHM Polska Miedź zarekomendował przeznaczenie całości zysku netto za 2024 r. – w kwocie 2 787,6 mln zł – na kapitał zapasowy, podała spółka. 

„Opracowując rekomendację, zarząd spółki wziął pod uwagę przede wszystkim ocenę potrzeb finansowych grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź w kontekście realizacji krótko i długoterminowych planów inwestycyjnych” – czytamy w komunikacie. 

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.; wchodzi w skład indeksu WIG20. W 2024 r. KGHM miał 35,32 mld zł skonsolidowanych przychodów. 

(ISBnews)