ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
piątek, 26 czerwca, 2026
ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
Strona główna ISBnews Erbud chce kontynuować politykę dywidendową

Erbud chce kontynuować politykę dywidendową

Warszawa, 27.03.2025 (ISBnews) – Erbud chce kontynuować politykę dywidendową, uwzględniającą utrzymanie co najmniej „minimalnego poziomu”, a przy wyższych zyskach – większe wypłaty, poinformował prezes Dariusz Grzeszczak.

„Polityka dywidend bez zmian. Chcemy w dalszym ciągu część naszych zysków wypłacać” – powiedział Grzeszczak podczas konferencji prasowej, komentując cele zarządu na najbliższe 5 lat.

„Chcemy minimalny poziom dywidendy utrzymywać, a przy większych zyskach – wypłacać więcej, oczywiście” – dodał.

W prezentacji spóła podała, że przeznacza 30-70% skonsolidowanego zysku netto na dywidendę, z uwzględnieniem sytuacji finansowej.

Erbud zarekomendował wczoraj wypłatę dywidendy w łącznej kwocie 20,04 mln zł (tj. 1,68 zł na akcję), na którą składa się: (i) kwota 17,24 mln zł zysku netto za 2024 r., w całości przeznaczanego na wypłatę dywidendy oraz (ii) kwota 2,8 mln zł z kapitału zapasowego.

Erbud przedstawił też cele dla swoich czterech segmentów działalności w horyzoncie 5-letnim. Zakłada 10-20% wzrostu w Segmencie budownictwa kubaturowego, uzyskanie 25-proc. udziału w rynku wykonawczym inwestycji OZE w Polsce, wzrost przychodów segmentu Serwis dla przemysłu o 33-50% przy podobnym wzroście EBIT oraz – w Segmencie budownictwa modułowego z drewna – wykorzystanie całkowitej mocy produkcyjnej fabryki, czyli 100 tys. m2, oraz dojście do rentowności 10-15%. 

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.; wchodzi w skład indeksu sWIG80. W 2024 r. miała 2,98 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)