ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
niedziela, 28 czerwca, 2026
ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
Strona główna ISBnews Purple Ray Studio planuje ofertę publ. na przełomie I/ II kw., potem...

Purple Ray Studio planuje ofertę publ. na przełomie I/ II kw., potem debiut na NewConnect

Warszawa, 03.03.2025 (ISBnews) – Purple Ray Studio planuje rozpoczęcie oferty publicznej akcji na przełomie I/ II kwartału br., a następnie zamierza zadebiutować na rynku NewConnect, podała spółka. Pozyskane środki spółka chce przeznaczyć na rozwój nowego projektu – gry akcji z elementami roguelike o roboczym tytule „Nightmare”.

„Cieszymy się, że możemy oficjalnie ogłosić plany przeprowadzenia oferty publicznej. Nasza strategia zakłada dynamiczny rozwój studia, zarówno poprzez dalszy rozwój naszego autorskiego projektu 'Boti: Byteland Overclocked’, jak i dostarczanie nowych, angażujących tytułów. Obecnie pracujemy nad 'Nightmare’ – grą, która ma szansę wynieść nas na nowy poziom i umocnić naszą pozycję w branży. Wierzymy, że dzięki wsparciu inwestorów zrealizujemy naszą ambitną wizję” – powiedział prezes Robert Baranowski, cytowany w komunikacie.

Gra platformowa „Boti: Byteland Overclocked” sprzedała się w ponad 40 tys. kopii. Z kolei „Nightmare” będzie stylizowaną grą akcji osadzoną w świecie opanowanym przez epidemię snów i koszmarów.

„Nasza najnowsza gra wyróżni się mocno stylizowaną grafiką 3D, pełną surrealistycznych oraz paranormalnych motywów, które z pewnością zapadną w pamięć graczom. Główną bohaterką będzie Violet, odkrywająca u siebie zdolności paranormalne, pozwalające jej stawić czoła pladze koszmarów” – zapowiedziała wiceprezes i dyrektor kreatywny Kornelia Błażyńska.

Po zakończeniu etapu preprodukcji w czwartym kwartale 2024 r. „Nightmare” weszło w fazę pełnej produkcji. Równolegle studio pracuje nad pierwszym trailerem gry, który ma zaprezentować unikalny klimat tytułu.

„Środki finansowe pozyskane w ramach planowanej oferty publicznej wesprą dalsze prace nad grą. Start procesu planowany jest na przełomie pierwszego i drugiego kwartału br. W kolejnym kroku Purple Ray Studio planuje debiut na rynku NewConnect” – czytamy w komunikacie.

„Upublicznienie spółki to dla nas strategiczny krok otwierający przed firmą nowe możliwości finansowania oraz dalszy rozwój i ekspansję. Planujemy rozpocząć procedurę wprowadzenia akcji do obrotu na rynku NewConnect jeszcze w bieżącym roku” – dodał Baranowski.

Na platformie DM INC udostępnione zostanie memorandum informacyjne wraz ze startem oferty publicznej.

Purple Ray Studio to niezależne krakowskie studio produkujące gry, założone w 2022 r. Firma jest znana z tytułu „Boti: Byteland Overclocked”. Jej głównym akcjonariuszem jest Gravier Investment ASI.

(ISBnews)