American Heart of Poland wnioskuje do UOKiK o zgodę na przejęcie Scanmedu

Warszawa, 13.05.2024 (ISBnews) – American Heart of Poland (AHP) złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) w sprawie przejęcie przez AHP kontroli nad spółką Scanmed, podał Urząd.  

 Wniosek wpłynął 6 maja 2024 r. Sprawa jest w toku.

“Zgłaszana koncentracja ma dokonać się w drodze przejęcia przez American Heart of Poland S.A. z siedzibą w Ustroniu (AHP) wyłącznej kontroli nad Scanmed S.A. z siedzibą w Warszawie (Scanmed). AHP prowadzi działalność w sektorze opieki zdrowotnej w postaci administrowania szpitalami i klinikami medycznymi. AHP ostatecznie należy do Gruppo San Donato z siedzibą we Włoszech. Scanmed świadczy usługi medyczne obejmujące leczenie szpitalne, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz podstawową opiekę zdrowotną, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych” – czytamy we wniosku.

Wcześniej w maju firma private equity Abris Capital Partners podpisała umowę sprzedaży 100% akcji dostawcy usług medycznych Scanmed Grupie American Heart of Poland (AHP) wspieranej przez Gruppo San Donato Italy i GKSD Srl. Abris kupił Scanmed w 2021 r. W trakcie inwestycji Abris Capital Partners wspierał także Scanmed programem konsolidacji rynku, finalizując dodatkowe przejęcia: ARS Medical w 2022 r., Med-Lux w 2023 r. oraz Centrum Rehabilitacji w Chorzowie i Vital Medic w 2024 r.

AHP, specjalizującą się w skoordynowanej diagnostyce, leczeniu i rehabilitacji chorób cywilizacyjnych, znacząco zwiększy także swój zasięg terytorialny, oferując po połączeniu opiekę medyczną 500 000 pacjentom rocznie. Po połączeniu obie grupy będą świadczyły usługi dla pacjentów w 7 szpitalach wielospecjalistycznych, 35 oddziałach szpitalnych, 5 ośrodkach rehabilitacyjnych (dysponując łącznie ponad 3 tysiącami łóżek szpitalnych) oraz w 42 poradniach ambulatoryjnych, dwóch ośrodkach badawczo-rozwojowych oraz prowadziły szpital weterynaryjny AMVET w Krakowie.

Scanmed z siedzibą w Warszawie jest jednym z wiodących prywatnych świadczeniodawców w Polsce, oferującym szeroki zakres usług medycznych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnych konsultacji specjalistycznych, profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia szpitalnego. Grupa działa w ponad 40 lokalizacjach na terenie całego kraju, prowadząc m.in. siedem szpitali i 18 ośrodków medycznych oraz zatrudniającym ponad 1300 lekarzy.

(ISBnews)