Sanok RC zamknął transakcję nabycia fińskiej Teknikum za 46,7 mln euro

Warszawa, 02.04.2024 (ISBnews) – Sanok Rubber Company zamknął transakcję nabycia 100% udziałów Teknikum Yhtiöt Oy za cenę ustaloną w oparciu o uzgodnioną wartość przedsiębiorstwa przejmowanej spółki (enterprise value) wynoszącą 46,7 mln euro oraz w oparciu o mechanizm closing accounts Teknikum na dzień 31.03.2024 r. z zastosowaniem przewidzianych w umowie korekt, podał Sanok.

Sanok RC informował 19 grudnia 2023 r. o zawarciu ze wspólnikami spółki Teknikum Yhtiöt z siedzibą w Sastamala w Finlandii, w tym z członkami rodziny Korpela, umowy zakupu 100% udziałów w kapitale zakładowym tej spółki.

Grupa Teknikum prowadzi działalność w Finlandii (cztery zakłady produkcyjne) oraz na Węgrzech (za pośrednictwem węgierskiej spółki zależnej – jeden zakład produkcyjny), a także posiada niemiecką spółkę zależną odpowiadającą za sprzedaż produktów.

Sanok Rubber Company zajmuje się produkcją wyrobów gumowych, gumowo-metalowych oraz kombinacji gumy z innymi tworzywami. Spółka jest producentem mieszanek gumowych posiadającym bogatą ofertę produktową dla motoryzacji, budownictwa, rolnictwa, farmacji i AGD. Jest notowana na GPW od 1997 r.; wchodzi w skład indeksu sWIG80. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,39 mld zł w 2022 r.

(ISBnews)