Panattoni wybuduje centrum dystrybucyjne w Szczecinie o powierzchni ok. 54,5 tys. m2

Warszawa, 12.02.2024 (ISBnews) – Panattoni BTS i Panattoni Emerging Markets w III kw. 2024 r. rozpoczną budowę centrum dystrybucyjnego w Szczecinie o powierzchni ok. 54 500 m2, w którym zatrudnienie znajdzie nawet 500 osób, podał Panattoni. Obiekt obejmie 51 500 m2 powierzchni przemysłowej oraz 2 870 m2 powierzchni biurowej. Lokalizacja pozwoli na obsługę północno-zachodniej Polski, a także regionu Berlina. Centrum dystrybucyjne ukończone będzie w połowie 2025 r.

“Regularność, z którą Panattoni BTS realizuje najbardziej ambitne projekty o strategicznym znaczeniu, to potwierdzenie, że międzynarodowe firmy chcąc rozwijać się w regionie, znajdują w nas pewnego partnera dostarczającego powierzchnie szyte na miarę. W tym przypadku szczególną rolę odegrała też synergia pomiędzy Panattoni BTS a Panattoni Emerging Markets, dzięki której mogliśmy idealnie odpowiedzieć na oczekiwania klienta” – powiedział managing director w Panattoni BTS Marek Foryński, cytowany w komunikacie.

Deweloper wzmocni dach obiektu i wyposaży go w instalację fotowoltaiczną o mocy 1 MWp, a ogrzewanie będzie realizowane za pomocą ekologicznych pomp ciepła. W zakresie oszczędności zasobów zastosowana zostanie m.in. instalacja wody szarej. Dla pracowników dostępna będzie także infrastruktura rowerowa (wiaty na 48 rowerów) oraz 20 punktów do ładowania samochodów elektrycznych.

Deweloper dostarczył dotychczas w województwie zachodniopomorskim 800 000 m2, co jest największym wolumenem spoza tzw. Wielkiej Piątki, a wybudowanie nowego centrum dystrybucyjnego to kolejny krok do pierwszego miliona, podkreślono.

Panattoni jest największym logistycznym deweloperem w Europie według Top Developers magazynu PropertyEU.

(ISBnews)