Fallen Leaf ma umowę na serial na podstawie ‘Fort Solis’ i nowego CFO – M. Pietrzkiewicza

Warszawa, 07.12.2023 (ISBnews) – Fallen Leaf, który planuje debiut na NewConnect w II kwartale 2024 r., podpisał umowę na produkcję serialu telewizyjnego w świecie gry “Fort Solis”. Za to zadanie odpowiedzialne będzie szwedzkie Studios Extraordinaires, podała spółka. Fallen Leaf ogłosił również, że do zespołu dołącza Michał Pietrzkiewicz, obejmując stanowisko członka zarządu odpowiedzialnego za finanse oraz relacje inwestorskie.

“Partnerstwo z firmą Studios Extraordinaires AB ze Szwecji, tworzącą m.in. na potrzeby filmu i telewizji produkcję The Expeditions opartą o grę szwedzkiego studia Infinite Mana Games, a także serial Aurora Noir w uniwersum artysty-wizjonera Tima Razumovsky’ego oraz animowaną adaptację gry mobilnej Space Marshals od Pixelbite, ma na celu dalsze rozwijanie historii opowiedzianej w Fort Solis i przyciąganie do niej nowych odbiorców” – czytamy w komunikacie.

“Podpisanie umowy na produkcję filmową to kolejny ważny kamień milowy w rozwoju IP Fort Solis. Dzięki kolejnemu partnerstwu otwieramy nowe drzwi i tworzymy nowe sposoby na interakcję z uniwersum znanym z naszego debiutanckiego tytułu. Przy tej okazji warto wspomnieć, że IP gry Fort Solis, wydanej w tym roku wspólnie z francuskim wydawcą Plug In Digital, pozostaje w 100% przy nas, a umowa wydawnicza z francuzami nie reguluje sposobu innych niż gry wideo pól jego eksploatacji oraz nie przewiduje możliwości jego zakupu przez wydawcę. Oznacza to, że korzyściami z eksploatacji IP w świecie filmu nie będziemy dzielić się z wydawcą gry” – dodał prezes Piotr Kurkowski, cytowany w materiale.

Ponadto spółka poinformowała o powołaniu przez radę nadzorczą nowego członka zarządu – Michała Pietrzkiewicza. Pietrzkiewicz jest znanym na rynku specjalistą w dziedzinie finansów, posiadającym doświadczenie w zakresie pozyskiwania finansowania, zarządzania kapitałem i płynnością, oraz budowania relacji z inwestorami indywidualnymi i instytucjonalnymi. Przed dołączeniem do zespołu odpowiedzialnego za Fort Solis, związany z inną spółką zajmującą się produkcją gier wideo. Jego dołączenie do Fallen Leaf może być wiązane z planowanym na II kwartał 2024 roku debiutem giełdowym spółki, podano także.

“Pozyskanie do współpracy Michała Pietrzkiewicza to istotny krok w realizacji naszej strategii, podkreślający zdolność do skutecznego zarządzania spółką i zapowiedź transparentnej komunikacji z rynkiem. Michał dołącza do nas w kluczowym momencie, gdy Fallen Leaf skupia się na umacnianiu fundamentów finansowych, ale także na rozwoju posiadanych marek. Wierzymy, że nowe spojrzenie i kompetencje Michała znacząco przyczynią się do osiągania naszych celów” – powiedział Kurkowski.

Fallen Leaf to polski deweloper gier wideo z biurami w Warszawie i Liverpoolu. Studio nastawione jest na tworzenie gier zaawansowanych technologicznie i rozbudowanych fabularnie. W skład ekipy Fallen Leaf wchodzą m.in. programiści pracujący w przeszłości dla takich marek, jak Microsoft i Sony.

(ISBnews)