ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
piątek, 26 czerwca, 2026
ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
Strona główna ISBnews Ponad 4,4 mld zł otrzymały JST w ramach drugiej raty uzupełnienia subwencji...

Ponad 4,4 mld zł otrzymały JST w ramach drugiej raty uzupełnienia subwencji za 2023r.

Warszawa, 29.09.2023 (ISBnews) – Ponad 4,4 mld zł otrzymały jednostki samorządu terytorialnego (JST) w drugiej racie wypłat w ramach uzupełnienia subwencji ogólnej w 2023 r., podało Ministerstwo Finansów. JST mają otrzymać w tym roku z tego tytułu 14,3 mld zł.

„Ponad 4,4 mld zł otrzymały jednostki samorządu terytorialnego (JST) z tytułu uzupełnienia subwencji ogólnej” – podał resort na swoim profilu na platformie X (dawniej Twitter).

Jest to druga rata z 14,3 mld zł dodatkowych środków przyznanych w 2023 r. z budżetu państwa w wyniku nowelizacji ustawy budżetowej na rok 2023.

Dodatkowe dochody mają formę uzupełnienia subwencji ogólnej, co pozwoli samorządom na ich elastyczne wykorzystanie, podano także.

(ISBnews)