Medicalgorithmics ma list intencyjny z Cardiologix dot. dostawy PocketECG IV na rynek USA

Warszawa, 17.07.2023 (ISBnews) – Medicalgorithmics podpisał list intencyjny z Cardiologix, którego celem jest dostawa systemu PocketECG IV do wykrywania arytmii serca na rynek USA, podała spółka. W ramach planowanej współpracy Medicalgorithmics dostarczy urządzenia do monitoringu pracy serca wraz z systemem sztucznej inteligencji do diagnostyki kardiologicznej.

W podpisanym liście intencyjnym Cardiologix wyraził zainteresowanie nabyciem kompletnego rozwiązania do arytmii serca oferowanego przez Medicalgorithmics, w tym oprogramowania z algorytmami AI oraz min. 200 urządzeń do analizy danych EKG, podano.

“Podpisując list intencyjny z Cardiologix, potwierdzamy gotowość do sprzedaży naszych rozwiązań nowym klientom w USA. Planujemy, że Cardiologix będzie pierwszym podmiotem na najważniejszym dla nas rynku amerykańskim, z którym będziemy kompleksowo współpracować w obszarze diagnostyki arytmii serca, bez wiązania się na wyłączność. Jestem przekonany, że za tym krokiem przyjdą kolejne i uda się nam – zgodnie z założeniami naszej nowej strategii rozwoju – zbudować w USA sieć współpracujących z nami podmiotów na rynku zaawansowanej technologicznie diagnostyki chorób serca” – powiedział członek zarządu ds. handlowych w Medicalgorithmics Jarosław Jerzakowski, cytowany w komunikacie.

Cardiologix to amerykańska spółka z branży medycznej, ubiegająca się o status IDTF (Independent Diagnostic and Testing Facility). Umożliwi jej to wykonywanie badań diagnostycznych na zlecenie szpitali.

W czerwcu br. Medicalgorithmics poinformował o nawiązaniu współpracy ze spółką dms-service – czołowym amerykańskim dostawcą sprzętu do monitoringu kardiologicznego, która polega na integracji oprogramowania polskiej spółki z urządzeniami dms-service. To pierwszy kontrakt, w którym polska spółka udostępnia klientowi wybrane elementy ekosystemu PocketECG, nie zaś jego całość, przypomniano.

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Grupa dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r. Wchodzi w skład indeksu sWIG80.

(ISBnews)