ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
piątek, 26 czerwca, 2026
ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
Strona główna ISBnews Prezes MLP Group chce wprowadzenia polityki dywidendowej od 2025 roku

Prezes MLP Group chce wprowadzenia polityki dywidendowej od 2025 roku

Warszawa, 27.03.2023 (ISBnews) – MLP Group osiągnęła „dużą masę”, generuje bardzo duże przepływy wolnej gotówki, dlatego od 2025 r. może przyjąć politykę dywidendową i regularnie dzielić się zyskami z akcjonariuszami, uważa prezes Radosław T. Krochta.

„Skupialiśmy się na rozbudowie portfela, dlatego do 2024 r. nie wypłacamy dywidend. Aktualna wartość naszych nieruchomości to 5 mld zł, osiągnęliśmy już dużą masę, generujemy bardzo duże przepływy wolnej gotówki, rzędu 300-400 mln zł rocznie. Dlatego będę rekomendował radzie nadzorczej, żeby od 2025 r. spółka przyjęła politykę dywidendową i regularnie dzieliła się zyskami z akcjonariuszami” – powiedział Krochta w rozmowie z „Parkietem”.

Ostatni raz spółka wypłaciła dywidendę w 2019 r., przypomniała gazeta.

MLP Group odnotowało 422,39 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2022 r. wobec 480,47 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2022 r. wyniósł 23,02 mln zł wobec 17,98 mln zł zysku rok wcześniej.

MLP Group jest deweloperem, właścicielem i zarządcą parków logistycznych i przemysłowych oraz parków biznesowych przeznaczonych dla lekkiej produkcji przemysłowej, działającym na rynku polskim, niemieckim, austriackim i rumuńskim. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 279 mln zł w 2022 r.

(ISBnews)