Nowy magazyn Kauflandu w centrum dystrybucyjnym w Gliwicach

Kaufland otworzył nowy magazyn artykułów chłodzonych w centrum dystrybucyjnym w Gliwicach w ramach strategii ekspansji, która zakłada otwieranie nowych marketów i rozbudowę bazy logistycznej dostosowanej do powiększającej się sieci sprzedaży. W ub.r. Kaufland otworzył nowoczesny magazyn produktów mrożonych w centrum dystrybucyjnym w Woli Krzysztoporskiej, a w tym roku w centrum w Gliwicach uruchomił nowy magazyn artykułów chłodzonych.

– Rozbudowa Centrum Dystrybucyjnego w Gliwicach o 20.000 m2 jest odpowiedzią na rosnący wolumen sprzedaży spowodowany obsługą coraz większej liczby marketów. Dystrybucja z nowej lokalizacji pozytywnie wpłynie na jakość i organizację dostaw oraz skróci długość łańcucha dostaw – mówi Maurycy Szczęsny, dyrektor departamentu SCM w Kaufland Polska.

Kaufland posiada trzy centra dystrybucyjne. System dystrybucji oparty na pełnoasortymentowym centrum dystrybucyjnym Wola Krzysztoporska uzupełniają regionalne centra dystrybucyjne w Gliwicach i Bydgoszczy, które zaopatrują odpowiednio południową i północną część kraju w asortyment najszybciej rotujący. Magazyny regionalne pozwalają każdego dnia dostarczać świeże produkty dla klientów firmy Kaufland.

10.000 m2 nowej powierzchni magazynu artykułów chłodzonych umożliwi składowanie 7.500 palet w kontrolowanej temperaturze +2°C. Wymiernym efektem uruchomienia nowego magazynu jest ograniczenie „cross dockingu” pomiędzy centrami dystrybucyjnymi, co pozytywnie wpłynęło na skrócenie procesu dostaw do marketów.

W centrum dystrybucyjnym w Gliwicach zastosowano innowacyjne, ukierunkowane na ekologię, rozwiązania technologiczne. Obiekt jest wyposażony w szereg nowoczesnych rozwiązań, które znane są już z marketów sieci, m.in. system odzysku ciepła z aparatury chłodniczej, który służy do ogrzewania pomieszczeń socjalnych, inteligentne systemy zarządzania zużyciem mediów, oświetlenie w technologii LED. Budynek jest również wyposażony we własne ujęcie wody, a niebawem zostanie również wyposażony w instalację fotowoltaiczną.

Kaufland to międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W Europie Kaufland posiada ponad 1450 sklepów i zatrudnia ok. 148 000 pracowników. W Polsce sieć posiada obecnie 240 marketów i zatrudnia ok. 15 000 pracowników.  Asortyment sklepów Kaufland liczy kilkanaście tysięcy produktów. Sieć koncentruje się przede wszystkim na ofercie produktów świeżych – owoców i warzyw, produktów mlecznych, a także mięsa, wędlin, serów i ryb.