Biedronka kończy rok z przytupem. W tym tygodniu otwiera 11 sklepów

Sieć Biedronka nie zwalnia tempa i otwiera aż 11 nowych sklepów w całej Polsce. Większość z nich zlokalizowana jest w małych miejscowościach. Wszystkie zaprojektowano w najnowszym formacie 3.0, zakładającym między innymi zastosowanie ekologicznych rozwiązań, takich jak oświetlenie LED czy urządzenia chłodnicze wykorzystujące gaz CO2

– Obecnie, łącznie z tymi 11 nowymi sklepami, sieć Biedronka liczy 3.304 sklepy, które znajdują się w ponad 1100 miejscowościach w Polsce, a kolejne otwarcia są już planowane. Na pewno przed końcem roku będą jeszcze nowe otwarcia. Niestety nie możemy podać konkretnych liczb na kolejny rok – mówi portalowi ISBiznes.pl Aleksandra Tabaczyńska, specjalista ds. komunikacji korporacyjnej sieci Biedronka.

Otwarcia nowych oraz wyremontowanych sklepów zaplanowano na 30 listopada oraz 1 i 2 grudnia.

– Otwarcia nowych sklepów to dla nas zawsze powód do radości. Nowe lokalizacje placówek umożliwiają naszym klientom jeszcze łatwiejszy dostęp do artykułów, których potrzebują. To szczególnie ważne, zwłaszcza w okresie świątecznych przygotowań. Nowo otworzone i wyremontowane sklepy to także kilkadziesiąt dodatkowych miejsc pracy – mówi Paweł Włodarczyk, dyrektor operacyjny Makroregionu Południe w sieci Biedronka.

Niemal 8 000 m2 powierzchni sali sprzedaży, prawie 300 nowych pracowników i blisko 70 kas tradycyjnych oraz samoobsługowych – tak prezentuje się w skrócie bilans liczbowy dotyczący placówek, które sieć Biedronka otworzy już w tym tygodniu.

Nowe placówki powstały w miejscowościach Tarnów, Tuchów (woj. małopolskie), Jednorożec (woj. mazowieckie), Ogrodniczki (woj. podlaskie), Bielawa (woj. dolnośląskie), Wrocław, Kowalów (woj. dolnośląskie), Myślenice (woj. małopolskie) i Parowa (woj. dolnośląskie) oraz w Krakowie i Katowicach. Po krótkim remoncie do dyspozycji klientów ponownie będą także zmodernizowane sklepy Biedronka w Brusach (woj. pomorskie), Międzyzdrojach i Lublinie.

Źródło: Biedronka

Otwarcia nowych sklepów związane są też z promocjami na różnego rodzaju produkty. W zależności od sklepu będzie można kupić m.in. różne rodzaje cukru w cenie 3,99 zł (33% taniej, przy zakupie 5 opakowań) lub banany za 3,99 zł/kg. Klienci będą mogli skorzystać też z promocji na artykuły przemysłowe, tekstylia i zabawki idealne pod choinkę – nabywając 2 szt. otrzymają 30% zniżki na drugi produkt. Przy zakupach za min. 49 zł z kartą Moja Biedronka w dniach 30.11 – 3.12, za 1 grosz można odebrać też dowolną książkę kucharską z serii „Czas na…”.