ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
środa, 24 czerwca, 2026
ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
Strona główna ISBnews Archicom miał 42,82 mln zł zysku netto, 53,38 mln zł zysku EBIT...

Archicom miał 42,82 mln zł zysku netto, 53,38 mln zł zysku EBIT w III kw. 2022 r.

Warszawa, 24.11.2022 (ISBnews) – Archicom odnotował  42,82 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2022 r. wobec 51,9 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 53,38 mln zł wobec 63,39 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 159,61 mln zł w III kw. 2022 r. wobec 223,63 mln zł rok wcześniej.

W I-III kw. 2022 r. spółka miała 93 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 83,2 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 385,34 mln zł w porównaniu z 459,64 mln zł rok wcześniej.

„W trzech kwartałach 2022 roku rozpoznano przychód z 675 mieszkań i lokali użytkowych w porównaniu do 983 mieszkań i lokali użytkowych w trzech kwartałach 2021 roku” – napisano w sprawozdaniu.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2022 r. wyniósł 58,14 mln zł wobec 66,92 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa Archicom to ogólnopolski deweloper, lider wrocławskiego rynku mieszkaniowego realizujący projekty także w Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. Spółka jest notowana na GPW od 2016 r. Należy do Echo Investment.

(ISBnews)