Anwim rozpoczął pilotaż małych sklepów na stacjach samoobsługowych Moya express

Warszawa, 25.10.2022 (ISBnews) – Anwim – właściciel sieci stacji paliw Moya – rozpoczął pilotaż niewielkich sklepów przy 4 wybranych stacjach bezobsługowych Moya Express, podała spółka. W asortymencie sklepów znajdują się najpopularniejsze produkty z oferty pozapaliwowej, czyli m.in. napoje, słodycze czy płyny do spryskiwaczy. Oprócz tego na testowanych stacjach oferta paliwowa została wzbogacona o LPG.

Do pilotażu nowego rozwiązania zostały wytypowane cztery samoobsługowe stacje Moya Express: w Gostyniu, Wrocławiu, Lubinie oraz Częstochowie.

“Koncept zakłada budowę niewielkiego sklepu w formie kiosku, w którym można kupić najbardziej popularne artykuły dostępne w tradycyjnych sklepach przy stacjach Moya, czyli przede wszystkim produkty marki własnej – wodę, napoje, energetyki, słodycze czy płyny do spryskiwaczy” – czytamy w komunikacie.

W godzinach funkcjonowania sklepu, czyli codziennie od 6:00 do 18:00, klienci mogą również opłacić tankowanie zarówno w kasie sklepu, jak i przy słupku samoobsługowym. Poza godzinami otwarcia sklepu istnieje możliwość zatankowania i płatności w dotychczasowy sposób – przy pomocy kasy samoobsługowej, wyjaśniono.

Wprowadzenie na stacje Moya Express obsługi umożliwia dodatkowo poszerzenie asortymentu paliwowego. W testowanych punktach pojawił się w sprzedaży gaz płynny LPG.

Po pozytywnej ocenie wyników sprzedaży na testowanych obiektach koncept będzie rozszerzany na pozostałe stacje Moya Express, na których infrastruktura pozwala na podobną inwestycję. Obecnie działa w Polsce 38 stacji tego typu, podczas gdy cała sieć Moya liczy 389 placówek.

Spółka Anwim od 2009 roku zarządza niezależną siecią stacji paliw pod marką Moya, która na koniec 2021 r. liczyła 368 placówek i była szóstą największą siecią stacji paliw w Polsce. Plany zakładają powiększenie sieci do 500 obiektów do 2024 r.

(ISBnews)