Startup Demoboost pozyskał 1,7 mln euro na globalną ekspansję

Warszawa, 11.10.2022 (ISBnews) – Demoboost – platforma do tworzenia, udostępniania i trackowania spersonalizowanych i interaktywnych prezentacji demo dla firm software’owych – otrzymała dofinansowanie w wysokości 1,7 mln euro, podano w komunikacie. Kwota pozwoli na przyspieszenie globalnej ekspansji i dalsze rozwinięcie rozwiązania demonstracyjnego, podnoszącego efektywność i ROI procesów sprzedażowych w branży IT.

“Dzięki opracowaniu przełomowych dla sektora sprzedaży w IT narzędzi projekt zyskał zaufanie funduszu btov i Movens Capital oraz Aniołów Biznesu, takich jak: Rafał Brzoska (założyciel & CEO, InPost), Julius Goellner (wsólpzałozyciel ARRtist), Piotr Karwatka i Tomasz Karwatka (Catch the Tornado), Remy Lazarovici (SVP, EMEA Sales, Celonis), Szymon Walach (InPost), Maciej Zawadzinski (założyciel & CEO, Piwik PRO)” – czytamy w komunikacie.

Jak podkreślono, firma, założona rok temu, ma zasięg globalny (klienci m.in. z Polski, Niemiec, Irlandii, US, Indii, Hong Kongu i Australii) i współpracuje z wieloma globalnymi klientami korporacyjnymi, m.in.: Veritas i Citrix, a także z szybko rozwijającymi się startup’ami, takimi jak Kogena i Ken24.

“Rzadko zdarza się, aby startup na tak wczesnym etapie rozwoju miał produkt, który działa na tyle dobrze, że jest już używany przez dużą grupę firm będących liderami w swoich branżach. To świadczy nie tylko o wizji założycieli, ale także o ich zdolności do jej realizacji. Jesteśmy przekonani, że Demoboost będzie firmą definiującą kategorię demo” – powiedział Andreas Goeldi z btov Partners, cytowany w komunikacie.

Demoboost to polski startup, tworzący innowacyjne propozycje dla sektora nowych technologii. Założona w 2021 roku przez Pawła Jaszczurowskiego, Piotra Zesiuka i Kamila Smugę i Annę Decroix, firma opracowała innowacyjne oprogramowanie, które wspiera firmy B2B SaaS w usprawnianiu procesu sprzedaży, generowania leadów i onboardingu. Narzędzie opracowane przez Demoboost jest unikalne na skalę europejską i umożliwia bezproblemowe tworzenie, personalizację, udostępnianie i trackowanie wersji demonstracyjnych.

(ISBnews)