ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
sobota, 27 czerwca, 2026
ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
Strona główna ISBnews Gaming Factory miało 0,64 mln zł straty netto, 0,56 mln zł straty...

Gaming Factory miało 0,64 mln zł straty netto, 0,56 mln zł straty EBIT w II kw. 2022 r.

Warszawa, 29.09.2022 (ISBnews) – Gaming Factory odnotował 0,64 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2022 r. wobec 0,14 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Strata operacyjna wyniosła 0,56 mln zł wobec 0,21 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 0,41 mln zł w II kw. 2022 r. wobec 0,56 mln zł rok wcześniej.

W I poł. 2022 r. spółka miała 0,76 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 90 tys. zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 0,65 mln zł w porównaniu z 0,83 mln zł rok wcześniej.

„W I półroczu 2022 roku strata netto wyniosła 758 tys. zł. wobec straty 90 tys. w I półroczu ubiegłego roku. Strata jest spowodowana wzrostem kosztów prowadzenia działalności, przede wszystkim w zakresie promocji gier oraz w związku ze wzrostem zatrudnienia w grupie, mającym na celu poprawę jakości produkowanych gier. Na stratę miał również wpływ odpis wartości projektów, których premiera miała miejsce 2 lata temu i do dziś nie zwróciły kosztów produkcji. Odpis ten wyniósł 148 tys. zł. W maju br. miała miejsce premiera gry 'Bakery Simulator’ i w związku z polityką rozliczeniową w raporcie półrocznym jest uwzględniona jedynie płatność majowa, a kolejne płatności będą uwzględnione już w raporcie rocznym”- czytamy w komunikacie poświęconym wynikom.

W I poł. br. miały miejsce następujące premiery:

– „Pangeon” w wersji na PS4 (7 stycznia br., gra wcześniej była wydana na PC, Xbox, NS),

– „Ironsmith Medieval Simulator” w wersji na PC (9 marca br.) Ze względu na słabe oceny gra rozeszła się w nakładzie łącznie nie przekraczającym kilku tysięcy kopii. Spółka planuje dodatkowo wypuszczenie wersji konsolowych, w przypadku których nie będzie ponosić dodatkowych kosztów, zachowując udział w przychodzie.

– „Bakery Simulator” w wersji na PC (w dniu 3 maja br.), która dotychczas rozeszła się w nakładzie przekraczającym 22 000 kopii, wymieniono w raporcie.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I poł. 2022 r. wyniosła 0,66 mln zł wobec 47 tys. zł zysku rok wcześniej.

Gaming Factory to producent i wydawca gier na PC i konsole. Wśród kluczowych założeń spółki jest poszukiwanie projektów o znaczącym potencjalne sprzedażowo-marketingowym. Spółka pracuje obecnie nad ponad 20 produkcjami na PC o zróżnicowanej tematyce. W portfolio studia znajdują się symulatory, tycoony, gry akcji czy horrory. Spółka notowana jest na rynku głównym GPW od 2020 r.

(ISBnews)