ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
niedziela, 28 czerwca, 2026
ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
Strona główna ISBnews Ronson miał 9,8 mln zł zysku netto, 17,6 mln zł zysku EBIT...

Ronson miał 9,8 mln zł zysku netto, 17,6 mln zł zysku EBIT w I poł. 2022 r.

Warszawa, 11.08.2022 (ISBnews) – Ronson Development miał 9,8 mln zł zysku netto w I poł. 2022 r. wobec 21,9 mln zł rok wcześniej, podała spółka. Spółka zanotowała spadek sprzedaży lokali w I poł. br. o 64.7% r/r notując 213 sprzedanych lokali i zapowiedziała, że zamierza powrócić do emisji obligacji, gdy sytuacja rynkowa poprawi się.

Zysk operacyjny w I poł. 2022 r. wyniósł 17,6 mln zł wobec 29,7 mln zł przed rokiem.

Przychody w I poł. 2022 wyniosły 151,7 mln zł za sprawą przekazania 360 mieszkań wobec 445 mieszkań i 246,9 mln zł w I poł. 2021 r, podano także.

„Na rachunek zysków i strat w 2022 r. może wpłynąć sprzedaż 500 lokali o wartości 223 mln zł w trwających projektach i 16 sprzedanych lokali w projektach zakończonych, o wartości 9,5 mln zł” – czytamy w komunikacie.

„Obecna sytuacja rynkowa nas nie zatrzymuje. Zgodnie z planem na ten rok, wprowadziliśmy największą ofertę sprzedażową w historii firmy. To oferta, która spełnia oczekiwania różnych grup klientów. Budujemy w świetnych lokalizacjach największych polskich miast. Szykujemy się już także na odbicie rynku. Intensywnie pracujemy nad naszym bankiem ziemi, żeby wyjść z gotową ofertą nowych projektów. Te lokale wejdą do sprzedaży w momencie, kiedy sytuacja rynkowa się poprawi” – powiedział prezes Ronson Development Boaz Haim, cytowany w komunikacie.

Spółka podpisała 5 indywidualnych umów inwestycyjnych typu SAFE z izraelskimi inwestorami instytucjonalnymi, pozyskując finansowanie w łącznej kwocie 60 mln ILS, co na dzień dokonania transakcji stanowiło 74,6 mln zł, podano także.

„Sytuacja finansowa Ronsosna jest dobra. Spółka zainwestowała 50 mln zł w wykup obligacji serii T w maju br. i realizowała plan ekspansji poprzez zakup gruntów. Nasz dług netto pozostaje na bezpiecznym poziomie 45%. Równocześnie spółka kontynuuje poszukiwanie alternatywnych kanałów finansowania swojej działalności. Ronson zamierza powrócić do emisji obligacji, jak tylko sytuacja na rynku się poprawi, a stopy procentowe wrócą do rozsądnych poziomów” – zapowiedział wiceprezes spółki Yaron Shama.

Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. do kwietnia 2022 r. W 2021 r. sprzedała 877 lokali, a przekazała 1 007.

(ISBnews)