Budimex jest zadowolony z przebiegu dywersyfikacji na rynki zagraniczne

Warszawa, 27.07.2022 (ISBnews) – Budimex ocenia, że rozwój spółki na rynkach zagranicznych jest mocny i obiecujący, poinformował prezes Artur Popko. Ponadto daje szanse dywersyfikacji w sytuacji spadku rynku w Polsce.

“Na Słowacji udało nam się zdobyć pierwsze miejsce w przetargu na autostradę o wartości prawie 550 mln zł. Czechy – złożyliśmy paręnaście ofert i zajmujemy miejsca na podium. W ostatnim miesiącu zajęliśmy pierwsze miejsce w jednym z postępowań na rynku czeskim, o wartości 330 mln, natomiast zamawiający dopatrzył się błędów w naszej ofercie. Nie do końca się z tym zgadzamy. Myślę, że konkurencja nam nie pomaga i ma duże obawy przed wejściem Budimeksu na te rynki ościenne” – powiedział Popko podczas konferencji prasowej.

“Mogę pochwalić się też, że jesteśmy w fazie prekwalifikacji w dużych postępowaniach. Na terenie np. Łotwy złożyliśmy ofertę, która dotyczy Rail Baltiki i ma wartość ponad 4 mld zł. A więc bardzo obiecujący kontrakt, jak chodzi o część kolejową i dywersyfikację naszego portfela” – dodał.

Prezes powiedział też, że Budimex jako jedyna firma jest zakwalifikowany do budowy połączenia energetycznego Polski z Litwą (kontrakt o wartości ok. 1 mld zł). Ponadto spółka cały czas składa oferty w Niemczech, gdzie obecnie realizuje dwa kontrakty i jest na pierwszych miejscach w kilku postępowaniach.

“Segment prac poza terenem Polski się dosyć mocno i obiecująco rozwija i daje nam też szansę i perspektywę, że w sytuacji, gdybyśmy mieli mniej zleceń w Polsce, to zdywersyfikujemy to na kraje ościenne” – zakończył.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2021 r. miał 7,91 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)