ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
poniedziałek, 22 czerwca, 2026
ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
Strona główna ISBnews MF wyemitowało obligacje za 5 mld zł na zwiększenie funduszu statutowego BGK

MF wyemitowało obligacje za 5 mld zł na zwiększenie funduszu statutowego BGK

Warszawa, 29.06.2022 (ISBnews) – Minister Finansów wyemitował obligacje skarbowe przeznaczone na zwiększenie funduszu statutowego Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK). Wyemitowane obligacje o łącznej wartości nominalnej 5 mld złotych zostały przekazane 29 czerwca 2022 roku, podał resort.

"Przekazane obligacje zostały zarejestrowane w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych pod kodem następujących obligacji sprzedawanych na przetargach (kwoty wg wartości nominalnej):

OK0724 – 0,5 mld zł,

PS0527 – 1,5 mld zł,

WZ1127 – 1,5 mld zł,

WZ1131 – 0,5 mld zł,

DS0432 – 1 mld zł" – czytamy w komunikacie.

Podstawa prawna to Ustawa z dnia 27 sierpnia 2009 roku o finansach publicznych oraz Ustawa z dnia 14 marca 2003 roku o Banku Gospodarstwa Krajowego.

(ISBnews)